IMG_8783

Sevgili misafirlerimiz,

Sizlere, biraz evimizin hikayesini anlatmak istiyorum. Otuz yıl önce bu evler babam tarafından tasarlandı. Göle en yakın olan iki ev, bahçeye kurulan marangoz atölyesinde kestane ağaçları işlenerek inşa edildi.

Bu evler, haftasonları ailemle ya da arkadaşlarımla gelip bazen bahçesinde çadır kurduğumuz, bazen şöminesinde kestane közlediğimiz , renkli yılbaşı partileri yaptığımız evlerdi. Dört mevsim ayrı güzel olan bu coğrafyada gölde kürek de çektik, yakın köylere uzun yürüyüşler yapıp yaprak da topladık, kar topu savaşları da yaptık. Bazen göl taştı sular yükseldi, evler Venedik’e döndü. Annem botlarını giyip suyun içinde dolaşırken seramik yapmaya devam etti.

Yıllar geçti. Annem ve babam burayı çok sevmelerine rağmen, yılda bir ya da iki kere gelir oldular. Bu bahçe, hava ve göl kenarı bana her geldiğimde huzur verdi. Ben de bu huzuru başkalarıyla da paylaşmaya karar verdim. Umarım sizler de, huzurlu bir konaklama süreci geçirirsiniz.

Akşam üzeri saat 15.30’dan sonra göl kenarında hafif bir esinti başlar. Dilerseniz size keyif veren bir içeceği burada yudumlayabilirsiniz.

Her şeyin ev yapımı olmasına uğraştığımız ve malzeme seçimine çok önem verdiğimiz Beta Home Gölevi mutfağının şefi, eşim Doğan kahvaltınızı size elleriyle hazırlıyor. Öğlen ya da akşam yemeklerini burada yemek isterseniz, sadece üç saat önce sipariş vermeniz yeterli. Karakterli olmasını hedeflediğiniz ve lezzete çok önem verdiğimiz bu mutfakta, mevsim malzemeleriyle pişen yemekleri tadabilirsiniz.

Herhangi bir ihtiyacınızda bana 0533 695 45 79 no’lu telefondan, eşim Doğan’a 0532 776 42 07 no.lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,
Şebnem İkiışık Anapa

Misafirlerimizin bizim hakkımızda neler düşündüklerini sizlerle paylaşmak istedik.